Hírek
2018. Február 06. 19:26, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A havazás miatt néhány helyen, az ónos eső veszélye miatt viszont többfelé figyelmeztetnek

A vártnál kevesebb helyen várható hóesés, de sok helyen lehet ónos eső. A havazás miatt néhány nyugat-dunántúli megyére,
több megyére és a fővárosra az ónos eső veszélye miatt adott ki elsőfokú figyelmeztetést szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A keddi veszélyjelzés szerint szerdán hajnalban délnyugat felől csapadékzóna érkezik, amely elsősorban a Dunántúlt érinti majd.
Szerda hajnaltól kora délutánig a Nyugat-Dunántúlon intenzív havazás valószínű, amely során akár 10-15 centiméter nedves, úgynevezett tapadó hóréteg képződhet. A Dunántúl többi részén és a középső országrészben is eshet - többnyire csak rövidebb ideig - hó, de abból jelentős réteg nem tud kialakulni.
A havazás veszélye miatt Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Felhívták a figyelmet továbbá, hogy a Dunántúl középső és keleti harmadán, valamint a középső országrészben szerda reggel, tehát a csapadék megkezdődésekor a hó mellett rövid ideig ónos eső is hullhat, de napközben egyre inkább az eső lesz jellemző. Az ónos eső veszélye miatt Budapestre, továbbá Pest, Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna és Veszprém megyére adtak ki ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és 0 fok között valószínű, az Északi-középhegység völgyeiben lehet a leghidegebb. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 1 és plusz 10 Celsius-fok között várható (5 fok fölé a Dunántúl déli felén és az Alföldön melegszik fel a levegő, leghidegebb pedig az Alpokalján lesz).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta