Hírek
2012. Február 28. 07:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrintPress
A jobbkezesek jobb kézzel is telefonálnak?
Az emberek nagyjából 70 százaléka a domináns kezével tartja mobiltelefonját telefonáláskor - írja egy új tanulmány.
Akik inkább az agyuk bal felét használják gondolkodáshoz, azok általában a jobb kezükkel írnak és végzik mindennapi teendőiket. Emellett valószínűbb az is, hogy a jobb fülükhöz teszik mobiljukat, még akkor is ha nincs hallásbeli különbség a két fül között.
A detroit-i Henry Ford Kórház kutatói szerint ez fordítva is így van, a balkezes, de jobb agyféltekével gondolkodók esetében.
A kutatók online felmérésében 700 emberből a jobbkezesek 68 százaléka mondta azt, hogy jobb fülükhöz teszik telefonjukat ha hívást kapnak, míg csupán 25 százalék használta a bal fülét és 7 százalék mindkét fülét.
A balkezes emberek közül 72 százalék azt mondta, hogy bal füléhez tartja mobilját, 23 százalék a jobb fülét használja telefonáláshoz és 5 százalék mindkettőt - számol be a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
