Hírek
2021. Június 06. 15:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A jövő évi költségvetésről dönt a parlament
Az Országgyűlés kétnapos üléssel folytatja munkáját a jövő héten. A képviselők hétfőn interpellációkkal fordulhatnak a kormány tagjaihoz,
kedden pedig elfogadhatják a kormány jövő évi költségvetésre vonatkozó javaslatához érkezett összegző módosító indítványt.
A házelnök napirendi javaslata alapján az ülés hétfőn 13 órakor, a közelmúltban elhunyt Dornbach Alajos korábbi SZDSZ-s országgyűlési képviselőre történő emlékezéssel, majd napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
Ezt követően egy-egy órában interpellációk és azonnali kérdések, további 30 percben pedig kérdések hangozhatnak el.
A keddi ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul, majd szavazásokat tartanak.
Ekkor várható döntés a kormány jövő évi költségvetésre vonatkozó javaslatához érkezett összegző módosító indítványról, valamint az adótörvények módosításáról. A Ház emellett elfogadhatja a kabinetnek a tartásdíj behajtásának szigorításáról szóló javaslatát is.
A határozathozatalok után két általános vitát tartanak, amelyen az alapvető jogok biztosa, valamint az Állami Számvevőszék elnöke számolhat be szervezeteik 2020-as tevékenységéről.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.

