Hírek
2012. Január 07. 07:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A kutyák megérzik az emberek szándékát?
Az ember szeretett négylábú barátja, a kutya, nem csak a szavakra és az utasításokra reagál, hanem megérti és megérzi az emberek szándékait.
Egy új tanulmányban azok a kutyák, amelyekhez beszéltek vagy közvetlen szemkontaktust létesítettek, jobban tudták követni az ember tekintetét, ahogy a szobán keresztül mozgott, mint annak az embernek a tekintetét, aki nem létesített szemkontaktust velük.
Ez egy szinten van egy hat hónapos csecsemő képességével - mondták kutatók, akik a felfedezéseiket január 5-én publikálták a Current Biology című folyóirat online oldalán.
'Ezek az eredmények azt a feltevést támasztják alá, hogy a kutyák nagyon érzékenyek az emberi jelekre és szándékokra, hasonlóképp, mint a csecsemők' - mondta a tanulmány vezetője, Topál József.
Egy tavaly júliusban készített tanulmányból például kiderül: a kutyák sokkal inkább 'könyörögnek' ételért azoktól az emberektől, akik rájuk néznek, mint azoktól, akik nem figyelnek - írja a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.

