Hírek
2012. Szeptember 27. 09:17, csütörtök |
Bulvár
Forrás: MTI
A svédeknek kezd elegük lenni a norvégokból
A svédeknek kezd elegük lenni a norvégok viselkedéséből Svédországban: 59 százalékuk szerint szomszédaik állandóan tolakodnak, képtelenek sorba állni.
További magatartási hibaként róják fel nekik, hogy elfoglalják a rokkantaknak fenntartott parkolóhelyeket, nem ismerik, vagy egyszerűen nem tartják be a körforgalmat. Mindez egy csaknem 4 ezer svéd véleményét firtató felmérés eredményeként derült ki.
Hajdanán a svédek jártak át bevásárló turistáskodni Norvégiába, ám szomszédjuk kőolajból és földgázból származó új keletű gazdagsága okán a helyzet megfordult: immár a norvégok ruccannak át tömegével svéd földre bevásárolni, mivel olcsóbban megkapják a portékákat. Ebből következőn elsősorban a norvég határ mentén élő svédeknek van leginkább elegük a szomszédságból, illetve szomszédaik viselkedéséből.
2011-ben a norvégok 11,5 milliárd norvég koronát (több mint 400 milliárd forintot) költöttek el Svédországban - adta hírül a The Local című svéd hírportál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 14:00, hétfő | Bulvár
Putyin: Oroszország kész ismét olimpiát rendezni
Oroszország készen áll rá, hogy újra otthont adjon egy olimpiának - közölte Vlagyimir Putyin elnök az Orosz Olimpiai Bizottsághoz a testület megalapításának 115. évfordulójára intézett üdvözlő üzenetében.
2026. Március 29. 08:51, vasárnap | Bulvár
A Veled álmodtam című produkció nyerte A Dal 2026-ot
A Veled álmodtam című produkció lett 2026-ban Magyarország egyetlen dalversenyének győztese Re Va Dame előadásában.
2026. Március 27. 13:00, péntek | Bulvár
Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten
Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten, a csütörtökön bemutatott két jármű a próbaüzem során a főváros I. kerületének utcáit járja.

