Hírek
2017. Június 08. 11:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak
Végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte a Fejér Megyei Főügyészség két férfira terrorcselekmény előkészülete miatt - tájékoztatta a főügyészség az MTI-t közleményben csütörtökön.
A főügyészség indítványozta az érintettek letartóztatását, illetve lakhelyelhagyási tilalmuk fenntartását is.
A vádlottak 2015 januárjában üzenetet váltottak egy internetes oldalon. Egyikük felajánlotta a másiknak, tartson vele Szíriába, ahol csatlakozhatnak az Iszlám Állam nevű fegyveres terrorszervezethez. A közös utazás elmaradt, de az ajánlattevő végül elutazott Isztambulba, ahol azonban letartóztatták és Magyarországra visszatoloncolták.
Az egyik vádlott 2016 júliusában egy nyilvános közösségi oldalon terrorcselekmények elkövetésével fenyegetőzött, valamint segítséget ígért azoknak, akik az Iszlám Államhoz akarnak csatlakozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

