Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2013. Augusztus 14. 13:17, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Az ombudsman Balog Zoltánhoz fordult a védőnők bérrendezésével kapcsolatban

Az ombudsman Balog Zoltánhoz fordult a védőnők bérrendezésével kapcsolatban

Szabó Máté ombudsman a védőnők bérrendezéséről kért tájékoztatást Balog Zoltán emberierőforrás-minisztertől - közölte az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az alapjogi biztos több védőnő egyéni panasza és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara beadványa nyomán vizsgálta az egészségügyi dolgozók béremelésének védőnőkre vonatkozó részleteit. A panaszosok szerint az erre vonatkozó jogszabályok hátrányosan érintik az alapellátásban dolgozó védőnőket azáltal, hogy eltérő szintű bérezést alkalmaznak az alap-, illetve a szakellátásban foglalkoztatott egészségügyi szakdolgozók között.
A hivatal közleményében példaként említették, hogy míg a járó- és fekvőbeteg ellátásban dolgozók január 1-ig visszamenőlegesen részesülnek az emelés összegében, addig a védőnők csak július elsejétől kapják a szakellátásban dolgozókénál kisebb béremelést.
Az alapvető jogok biztosa ezért Balog Zoltánhoz fordult, és tájékoztatást kért a különbségtétel okáról, illetve a védőnői szolgálat átalakításáról és annak jogi szabályozásáról is. Továbbá arról érdeklődött a minisztertől, hogy az átalakítás során ügyelnek-e arra, hogy ne alakuljon ki jelentős különbség az alap-, illetve a szakellátásban dolgozók bérezése között.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld

Kora nyáriasan kezdődik a hét, de a hét közepén lehűlés és eső érkezik

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar.

2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: