Hírek
2013. Április 04. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Balaton-fesztivál Budapesten
Balatoni éttermek, borászatok és egyéb gasztronómiai kiállítók mellett koncertek, divatbemutató és más programok várják a Nekünk a Balaton a Riviéra fesztivál közönségét szombaton és vasárnap a budapesti Gellért Szállóban.
Hamisítatlan Balaton-érzést ígérnek április első hétvégéjére több mint 50 kiállítóval a régió minőségi borászatait, éttermeit és egyéb gasztronómiai kínálatát felsorakoztató fesztivál szervezői.
A rendezvényen olyan éttermek fogásai lesznek kóstolhatók, mint a Chateau Visz, a Kistücsök Étterem, a Söptei Pincészet és Étterem, a Trattoria Chianti, valamint a Kővirág Panzió és Étterem.
A balatoni borászatokat a 2HA Szőlőbirtok, Bezerics-Németh Borház, Borbély Családi Pincészet, Fodorvin Családi Pincészet, Garamvári Szőlőbirtok, Gutman Borince, Istvándy Pincészet, Káli Kövek, Kreinbacher Birtok, Laposa Borbirtok, Légli Ottó, Liszkay Pincészet, Málik Pince, Nyári Pince, valamint a Pócz Pincészet képviseli, de jelen lesz a Stari kézműves sörfőzde is.
A Hévízi Őstermelői Piac más termékek mellett pálinkákat, mézeket és kolbászféleségeket kínál, míg a 'strandbüféket' a Gellért Szálló tölti meg balatoni fogásokkal, finomságokkal.
A szombati programban szerepel Léber Barbara tervező fürdőruha-bemutatója, valamint Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar koncertje, vasárnap pedig családi programokkal, mozival folytatódik a fesztivál.
A rendezvény részletes programjáról és a különböző típusú belépőjegyekről a www.nekünkabalaton.hu honlapon találhatnak részletes információkat az érdeklődők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
