Hírek
2022. Május 14. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Brüsszel kitart az olajembargó terve mellett
Kitart az olajembargó terve mellett Brüsszel - ezt először az M1-nek erősítette meg hivatalosan az Európai Bizottság szóvivője.
Az M1 csatorna híradója felidézte, hogy péntek reggel a Politico című brüsszeli lap írt arról, hogy a lehetséges magyar vétó miatt kivehetik a hatodik szankciós csomagból az olajembargó ügyét.
Az M1-nek küldött hivatalos válasz szerint azonban kitartanak az olajembargó terve mellett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld
Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.
2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld
Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé
Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé
2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld
Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi
Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást
2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre
Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára

