Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2023. November 21. 12:35, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Büntetőfékezett Veszprém belvárosában, felfüggesztett börtönt kaphat

Büntetőfékezett Veszprém belvárosában, felfüggesztett börtönt kaphat

Az esetről videó felvétel is készült.

Közúti veszélyeztetés és rongálás miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy „büntetőfékezést” elkövető férfi ellen.

A vádirat szerint röviddel azután, hogy a 20 éves férfi 2023. február 2-án délután Veszprém belvárosában személygépkocsijával a buszpályaudvarral szemközti útra kanyarodott, egy közlekedési szituáció miatt összetűzésbe került az előtte haladó személyautó sofőrjével.

A vádlott gyorsan megelőzte a járművet, majd annak érdekében, hogy a konfliktust megtorolja, hirtelen állóra fékezte az autóját.

A sértett már nem tudott időben megállni és személygépkocsijával nekiütközött a váratlanul megálló járműnek. Az ütközés folytán a sértett gépkocsijában közel 100 000 forintos kár keletkezett.

Az ügyészség a vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzés meghozatalát és abban felfüggesztett börtönbüntetés, valamint járművezetéstől eltiltás kiszabását, továbbá a 290 000 forintos bűnügyi költség megfizetésére kötelezést is indítványozta a Veszprémi Járásbíróságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet