Hírek
2012. Január 19. 15:55, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Óceánjáró balesete - A kapitány "véletlenül zuhant" a mentőcsónakba?

A múlt pénteken sziklára futott, majd felborult olasz óceánjáró kapitánya azt állítja, hogy műszaki probléma következtében hagyta magára idő előtt a bajba jutott hajót és az utasokat.
A berlini Die Welt csütörtökön olasz sajtóbeszámolókra hivatkozva idézte Francesco Schettino egy bírónő előtt elhangzott állítását: "Nem akartam lelépni, hanem segítettem az utasoknak egy mentőcsónak vízre bocsátásában."
Eközben a leeresztő csörlő megakadt, majd hirtelen újra elindult, miáltal "megbotlottam, és hirtelen az utasokkal együtt a csónakban találtam magamat" - állította a kapitány. Szavai szerint ezt követően már nem volt lehetősége visszatérni a fedélzetre, mert a Costa Concordia már nagyon erősen megdőlt.
Olasz lapok azonban kétségbe vonják az események fenti leírását, különösen annak fényében, hogy a Schettino által vízre segített mentőcsónakban ekkor már ott ült a hajó másod- és harmadik tisztje, Dimitri Christidis és Silvia Coronica. A rögzített telefonbeszélgetések alapján a mentési akciót teljes káosz jellemezte.
Schettino napok óta házi őrizetben van, az ügyészség gondatlanságból elkövetett többszörös emberöléssel, katasztrófa okozásával és a hajó idő előtti elhagyásával gyanúsítja. Ha a bíróság elmarasztalja, akár 15 év börtön várhat rá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 13. 07:24, kedd | Külföld
Az ukrán elnök támogatja, hogy Donald Trump is részt vegyen az isztambuli találkozón
Zelenszkij ukrán elnök támogatásáról biztosította hétfőn azt az elképzelést, hogy Donald Trump amerikai elnök is jelen legyen csütörtökön Törökországban, ahol közvetlenül és vezetői szinten indulhatnának újra az ukrán-orosz tárg
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: a rendezési tárgyalásokról beszélt telefonon az orosz és a török elnök
2025. Május 11. 11:44, vasárnap | Külföld
Szijjártó Péter: Donald Trumpnak köszönhetően egy nagyon komoly háborús helyzetet sikerült kezelni India és Pakisztán között
2025. Május 11. 11:24, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
Közvetlen és előfeltételek nélküli tárgyalásokat javasolt vasárnap hajnalban Ukrajnának Vlagyimir Putyin orosz elnök.