Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2013. Július 08. 08:18, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Devizapiac - Csekély árfolyammozgás a forintpiacon

Devizapiac - Csekély árfolyammozgás a forintpiacon

Alig változtak péntekről hétfőre a forintárfolyamok: az eurót kora reggel 295,58 forinton jegyezték a bankközi deviza kereskedelemben a péntek esti 295,79 forint után.

A múlt héten 294,50 forint közvetlen környezetében alakult az euró jegyzése 293 és 296 forintos szélsőértékek között. Az előtte való héten a forint 300-as eurójegyzésről 295-re erősödött.
A dollár árfolyama hétfő reggel 230,70 forint volt a péntek esti 230,54 után, a svájci frank 238,66 forint 239,27 után, a japán jen pedig 2,2780 a pénteki 2,2800 forint után.
Hétfő reggelre a román lej 0,27 százalékkal erősödött az euróval szemben, a cseh korona és a lengyel zloty árfolyama nem változott. Az eurójegyzés 4,3034 zloty, 4,4373 lej és 25,9725 cseh korona árfolyamon állt reggel.
Hétfőn az egyebek között a görög mentőcsomag esedékes részletének folyósításáról döntő Eurogroup tanácskozásának hírei, a májusi német külkereskedelmi mérleg, a júniusi euróövezeti Sentix üzleti hangulatindex, valamint Mario Draghi EKB-elnök európai parlamenti bizottsági meghallgatása befolyásolhatja a devizapiaci árfolyamokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.