Hírek
2012. Január 25. 11:55, szerda |
Kék hírek
Forrás: MTI
Diósdi maffiaper - Helyszűkében a fellebbviteli bíróság

Hiába tárgyalja a Győri Törvényszék mintegy száz ember befogadására alkalmas nagytermében a diósdi maffiapert a Győri Ítélőtábla, így is helyszűkében lesznek - derül ki a bírói fórum honlapján megjelent tájékoztatóból.
A hivatalosan "Sz. Károly és 32 társa ellen indult büntetőügy", a köznyelvben diósdi maffiaperként vagy a Koszi-klán ügyeként ismert tárgyalására hat napot szánt Kovács Tamás tanácsa - írják, jelezve, "a tárgyalóterem befogadóképessége korlátozott", a büntetőügyben érintett idézettek "nagy számára" tekintettel pedig az amúgy nyilvános tárgyaláson való részvétel "kívülállók részére előzetes regisztrációhoz kötött".
Az első hét három tárgyalási napjára február 10-én délig, a második hétre 17-én délig jelentkezhetnek az érdeklődők az ítélőtábla honlapján.
Vádlottanként csak egy hozzátartozó részvétele biztosítható, de legfeljebb összesen húsz személy vehet részt a tárgyaláson egy-egy napon. Kérjük ezért ugyanazon vádlott hozzátartozói egymás közötti egyeztetését a regisztráló személyére nézve - olvasható a tájékoztatóban, amely szerint "előnyt élveznek a fogva tartott vádlottak hozzátartozói", ugyanakkor tizennegyedik életévét be nem töltött rokon nem léphet a terembe.
A sajtó munkatársainak összesen 16 helyet tartanak fenn; ezek felét a fotósok és operatőrök, másik felét a tudósítók foglalhatják el. A szűk befogadóképességre hivatkozva azt kérik: szerkesztőségenként csak 1-1 újságíró vagy operatőr regisztráljon, utóbbiak pedig mellőzzék az állvány használatát, "kézből" dolgozzanak.
(A tájékoztató elérhetősége: http://www.itelotabla.hu/index.php?id=346)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 19. 07:09, csütörtök | Kék hírek
Markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött a solymári bankrabló
Töltött fegyverre hivatkozott, de csak egy markolatra szerelt lámpával fenyegetőzött az a férfi, aki megpróbált kirabolni egy bankfiókot hétfőn Solymáron. A gyanúsítottat a TEK közreműködésével fogták el.
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek
Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.