Hírek
2011. December 31. 06:44, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Drágább üzemanyagárakat hoz a január

A 2 százalékpontos áfa-emelés miatt drágulnak az üzemanyagok.
A holtankoljak.hu számításai szerint az áfaemelés hatására a mostani árakhoz képest mintegy hat forinttal, 406-408 forintra nő a benzin átlagára, míg a gázolaj ára 4 forinttal, 426-428 forintra emelkedik.
A MOL múlt héten emelte bruttó 5 forinttal a 95-ös benzin literenkénti árát, a gázolaj ára nem változott. A január elsejétől érvénybe lépő adóemelések hatására már vasárnap újabb emelésekre kell készülni.
Közben súrolja a 100 dolláros szintet az amerikai könnyűolaj hordónkénti jegyzése a szabadpiacon, ezzel sorban a harmadik évét is emelkedéssel zárhatja. A közel-keleti feszültség nem javul, mely a legrosszabb szcenárió szerint akár az országból származó szállítmányok megakadását is okozhatja, miközben az élénkülő amerikai gazdaságban növekszik a nyersanyag iránti kereslet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.