Hírek
2016. Szeptember 12. 14:35, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Egy francia férfi megölte az anyját, mert nem engedte el Szíriába harcolni

Egy francia férfi megölte hétfőn az anyját az északnyugat-franciaországi Le Havre-ban, mert a nő megakadályozta, hogy Szíriába utazzon a dzsihadisták oldalán harcolni - értesült a France Info.
A francia közszolgálati hírcsatorna szerint a 25 éves férfi hétfő hajnalban egy cipőfűzővel fojtotta meg 62 éves anyját, majd maga értesítette a rendőrséget. A férfi elismerte a gyilkosságot és annak radikális motivációját. A gyanúsítottat a rendőrség előállította.
Rendőrségi források szerint a férfi pszichológiai zavarokkal küzd. Arról egyelőre a rendőrség nem adott tájékoztatást, hogy a titkosszolgálatok nyilvántartásában szerepel-e radikalizmus miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld
Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba
A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát
2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld
Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek
2025. Június 19. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump végső ultimátumnak nevezte az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról
\"Végső ultimátumnak\" nevezte Donald Trump amerikai elnök szerdán az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.