Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2012. December 10. 10:36, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Elektronikusan is bemutatható az interneten vásárolt vonatjegy kódja

Elektronikusan is bemutatható az interneten vásárolt vonatjegy kódja

Már elektronikus formában is bemutathatják a vonaton a vasúti jegyek QR-kódját a jegyvizsgálóknak azok, akik az internetes menetjegyváltás során az otthoni nyomtatás funkciót jelölik meg - tájékoztatta a MÁV-Start Zrt. hétfőn az MTI-t.

A vasúttársaság közleménye szerint a lehetőséggel egyelőre csak a feláras vonatok - InterCity, nemzetközi EuroCity, railjet - utasai élhetnek, tehát azokon a vonatokon, ahol pót-, illetve helyjegyet kell váltani a menetjegy mellé.
Az azonosításra szolgáló QR-kód ellenőrzése digitálisan, pdf-formátumban is megoldható. A jegyvizsgálók az utas készülékének képernyőjén megjelenő információkat - a papír alapú jegyhez hasonlóan - a kód beolvasásával és a személyazonosság vizsgálatával ellenőrzik.
A digitális jegyeket a jegyvizsgálók csak az utas együttműködésével tudják érvényesnek elfogadni, mert az ellenőrzés során esetlegesen szükség lehet a kód nagyítására vagy az eszköz közelítésére, távolítására - hívta fel a figyelmet a MÁV-Start.
Jelenleg elektronikus bemutatással a belföldi menetjegyeket, pót- és helyjegyeket, élőállat- illetve kerékpárjegyeket lehet megvásárolni, akár az utazás előtt hatvan nappal, elővételben is. A visszaélések elkerülése érdekében a digitális jegyek névre szólnak és adott vonatra érvényesek.
A MÁV-Start 2008-ban indította el internetes jegyértékesítési rendszerét, amellyel otthonról is megválthatók a vasúti menetjegyek. Ilyen módon eddig több mint hárommillió jegyet vásároltak az utasok, ebből otthoni nyomtatással eddig csaknem százezer jegyvásárlás történt.
Az elektronikus formában is bemutatható vasúti jegyekről további tájékoztatás a MÁV-Start weboldalán található, és a helyi tarifával hívható 06 (40) 49 49 49-es, MÁVDIREKT ügyfélszolgálati telefonszámon kérhető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.