Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2019. Február 19. 10:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy győri férfit, aki 14 éves nevelt lányával folytatott viszonyt

Elítéltek egy győri férfit, aki 14 éves nevelt lányával folytatott viszonyt

A szexuális aktusokat többször is rögzített mobiltelefonjával.

Gyermekpornográfia és szexuális visszaélés bűntette miatt hét év börtönbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Törvényszék egy győri férfit, aki szexuális viszonyt folytatott élettársa tizennegyedik életévét éppen betöltő lányával, amelyet többször is rögzített mobiltelefonjával - tájékoztatta a megyei főügyész kedden az MTI-t.

Takács Péter közleménye szerint a 43 éves férfi 2015 tavaszától a gyermekkel tizennegyedik születésnapja előtt is, majd a 2015. április végére eső születésnapja után is szexuális viszonyt folytatott, amit fényképekkel és videofelvételekkel rögzített. A felvételeket 2015 májusában rögzítette.

A Győri Járási és Nyomozó Ügyészség első fokon tavaly áprilisban négy év börtönbüntetésre ítélte a férfit gyermekpornográfia miatt.

A másodfokú bíróság azonban megállapította azt is, hogy a vádlott szexuális visszaélés bűntettében is bűnös, mert a szexuális cselekmények az elkövető hatalmi, befolyási helyzetével visszaélve valósulhattak csak meg.

A bűncselekmények úgy derültek ki, hogy a férfi ellen minősített rablás és más bűncselekmények miatt nyomozás indult, amely során a vádlott telefonját lefoglalta a rendőrség.

A visszaesőnek minősülő férfit korábban életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmény miatt hat év börtönbüntetésre, majd négy rendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás miatt tíz év fegyházbüntetésre ítélték. A férfi jelenleg tízéves fegyházbüntetését tölti.

A másodfokú ítélet a vádlott védőjének fellebbezése miatt nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta