Hírek
2019. Július 04. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy szabadbattyáni nőt férje megölése miatt
Életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélt a Székesfehérvári Törvényszék szerdán, első fokon egy szabadbattyáni nőt, aki tavaly tavasszal gyógyszerrel megölte a férjét.
A törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az asszonyt előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt ítélték el. Az elsőfokú ítélet értelmében a vádlott legkorábban 25 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélet ellen a vádlott és védője felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett, az ügyésznek három napja van nyilatkozni. A nő a másodfokú határozat kihirdetéséig letartóztatásban marad.
A megállapított tényállás szerint a pár több mint harminc évig élt házasságban, a nő azonban már elégedetlen volt, új kapcsolatot alakított ki. A feleség a házasság felbontására törekedett, szerette volna, ha a férje elhagyja közös otthonukat, ő pedig új társával ott élt volna tovább.
A férfi elzárkózott a válástól, ezért a nő elhatározta, hogy megöli, így szerzi meg a házat.
A feleség 2018 áprilisában az általa szedett gyógyszerekből nagyobb mennyiséget adott be a férjének, aki azoktól rosszul lett és kórházba került. Később a feleség altatókkal elkábította, majd megpróbálta a férfit a fürdőkádban vízbe fojtani. Végül június 1-jén előbb nyugtatókat, aztán nagy mennyiségű szív- és érrendszerre ható gyógyszert, valamint káliumtablettát adott be a férfinak és magára hagyta az ingatlanban. A gyógyszerek hatására a sértett keringése összeomlott, végül a férfi szívmegállás következtében meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
2025. November 03. 07:14, hétfő | Belföld
Orbán Balázs: gazdasági, hadiipari, energetikai kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen
Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.

