Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2024. Március 26. 07:42, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Floridában megtiltották a közösségi média használatát gyerekeknek

Floridában megtiltották a közösségi média használatát gyerekeknek

Florida kormányzója törvényt írt alá a közösségi média használatának tilalmáról 14 évesnél fiatalabb gyerekek számára.

Az Egyesült Államok szövetségi államának törvényhozása által elfogadott jogszabályt Ron DeSantis republikánus kormányzó az eredeti formájában megvétózta, mert teljes tilalmat hirdetett volna 16 év alatt. A szöveg kompromisszumos módosítása szerint a közösségi oldalak használatát 14 év alatti gyerekek számára tiltják meg, míg 14 és 16 év között szülői hozzájáruláshoz kötik.

A floridai törvényalkotók szándéka szerint a jogszabály 2025. január elsején lép hatályba, ugyanakkor a kikényszeríthetősége gyakorlati akadályokba ütközik, és a várakozások szerint törvényességi felülvizsgálaton is át kell majd esnie.

A jogszabályt kezdeményező törvényhozók bíznak abban, hogy a törvény kiállja a bírósági eljárás próbáját, mert nem a tartalmat célozza, hanem például az automatikus értesítéseket és a szintén automatikusan elinduló videókat nem tartja elfogadhatónak, amelyek függőséget okozhatnak.

Florida új törvénye az Egyesült Államokban az egyik legszigorúbb jogszabály a közösségi oldalak használatát illetően. Arkansas államban a közösségi médiafiók létrehozását kötötték törvényi úton szülői hozzájáruláshoz a kiskorúak esetében, aminek alkalmazását tavaly augusztusban egy szövetségi bíró függesztette fel.

Fotó: Pixabay

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.