Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2019. Március 21. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay

Gyógyszer-túladagolással ölte meg férjét egy nő

Gyógyszer-túladagolással ölte meg férjét egy nő

Nagy mennyiségű gyógyszert adott be a nő a férjének, aki ennek következtében elhunyt.

Előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt szerdán vádiratot nyújtott be a Fejér Megyei Főügyészség azzal a szabadbattyáni nővel szemben, aki tavaly június elsején emberölési szándékkal nagy mennyiségű gyógyszert adott be férjének, aki ennek következtében elhunyt.

Az ügyészség vádiratában a letartóztatásban lévő vádlottal szemben végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte.

Közleményükben azt írták, a bűncselekményt a büntető törvénykönyv tíztől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel sújthatja.

A vádlott, miután házastársa elzárkózott a házasságuk felbontásától és minden megoldást elutasított, elhatározta, hogy megöli. Először tavaly áprilisban adott az általa szedett gyógyszerekből túl sokat a férfinak, aki emiatt rosszul lett és kórházba került. Májusban altatót adott a sértettnek, majd az elkábult férfit megkísérelte a kádban víz alá nyomni, de végül elállt szándékától.

A nő június első napján nagy mennyiségű, a szív- és érrendszerre ható gyógyszert és legalább 75 darab kálium tablettát adott be a férjnek, majd magára hagyta. Másnap, a kora reggeli órákban holtan találta házastársát és értesítette a rendőrséget. A férfi halálát a keringés összeomlása, szívmegállás okozta, amit a gyógyszerek váltottak ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld

Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.