Hírek
2023. Február 26. 15:23, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Három kategóriában lehet nevezni az Országos Diákfilmszemlére

Harmincadik alkalommal rendezik meg a filmmel és videóval foglalkozó ifjú alkotók részére az Országos Diákfilmszemlét a budapesti Aranytíz Kultúrházban augusztus 21. és 27 között; a mustrára három kategóriában lehet nevezni.
Az idei évben is három kategóriában nevezhetnek a pályázók tematikai és idő megkötöttség nélkül: általános iskolás, középiskolás és fiatal filmesek alkotásait várják. A 20 percnél hosszabb filmeket előzsűri szűri, az ennél rövidebb alkotások előzsűri nélkül kerülnek a szemle programjába - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
Mint írják, a 20 percnél hosszabb filmek nevezési határideje: augusztus 1., a rövidebb alkotások leadási határideje augusztus 21.
A közlemény kitér arra is, hogy a szemle ideje alatt a szakmai zsűri vezetésével naponta tartanak majd nyilvános konzultációt az alkotók és az érdeklődők számára a vetítések után.
A Diákfilmszemle célja, hogy a versenyszellem helyett a filmezéssel foglalkozó fiatal generációk megismerjék egymást, és a jövőben is együtt tudjanak működni szakmai pályafutásuk alatt - olvasható a közleményben.
Mint felidézik, a Diákfilmszemlét 30 éve Merza Gábor független filmes, Papp László médiatanár és Szőke András Balázs Béla-díjas filmrendező abból a célból hozták létre, hogy a fiatal filmeseknek is bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak. Az általános iskolás, középiskolás és fiatal filmesek saját korosztályi környezetükben mutathatják be legújabb filmes munkáikat a nagy nyilvánosság és a szakmai közönség előtt - áll az összegzésben.
Nevezési díj nincs, a szemle ingyenesen látogatható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 19. 07:13, csütörtök | Életmód
A túl kevés vagy a túl sok alvás is növeli a halálozás és a stroke kockázatát
2025. Június 19. 07:08, csütörtök | Életmód
Makk Károly és Darvas Iván életműve előtt tiszteleg az 5. Magyar Mozgókép Fesztivál
2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód
Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra
A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.