Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2012. Augusztus 16. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Használható-e az aszpirin a rák megelőzésére?

Használható-e az aszpirin a rák megelőzésére?

Kis adag aszpirin mindennapi szedése csökkenti a rákos megbetegedések következtében előforduló halálozások számát - mutatott rá az Amerikai Rákkutató Központ már korábban. Ugyanakkor ez a hatás nem annyira jelentős, mint korábban gondolták - írja a Health Day.

Az aszpirinnek ugyanis lehetnek mellékhatásai, különösen akkor, amikor nagy a kockázata vérzés kialakulásának - ilyenkor különös körültekintéssel kell kezelni a szedését.

'A szakértői bizottságoknak mindig a legnagyobb körültekintéssel kell kezelniük az aszpirin adagolását, a vele járó előnyöket és mellékhatásokat is figyelembe véve' - mondta Eric Jacobs, a társaság pharmatológiai stratégiai igazgatója.

A szakértő hozzáteszi: amíg kutatás folyik az aszpirin használatával kapcsolatban, s folyamatosan új irányelvek érkeznek, addig nem ajánlatos a gyógyszert a rák megelőzésére használni. 'Bár a legutóbbi kutatások biztatóak, még korai lenne azt ajánlani az embereknek, hogy szedjenek aszpirint a rák megelőzésére'. Ugyanis aki hajlamos rá, annál már kis mennyiségű aszpirin is növeli a gyomor-és bélrendszeri vérzés kialakulásának kockázatát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.