Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2021. December 09. 07:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Hatan kerültek karanténba az omikron miatt Szerbiában

Hatan kerültek karanténba az omikron miatt Szerbiában

Hat szerb állampolgár került karanténba azt követően, hogy az afrikai Botswanából érkezett haza, és lehetséges, hogy megfertőződött a koronavírus omikron változatával - közölte a szerb sajtó szerdán.

A kéthetes karantént mindannyian az otthonukban tölthetik le. Öten egy családhoz tartoznak, ők ausztriai átszállással, míg a hatodik személy törökországi átszállással érkezett Szerbiába.

A szerb kormány november végén határozott arról, hogy a Dél-afrikai Köztársaságból, Malawiból, Mozambikból, Botswanából, Lesothóból, Namíbiából és Zimbabwéből Szerbiába érkezők szigorúbb ellenőrzés alá esnek, és karanténba helyezhetők.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szerdára 1884-gyel 1 267 112-re, Koszovóban nyolccal 161 147-re, Észak-Macedóniában 375-tel 217 676-ra, Montenegróban 215-tel 158 681-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 668-cal 278 326-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában negyvennel 11 995-re, Észak-Macedóniában 16-tal 7670-re, Montenegróban hárommal 2332-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 32-vel 12 764-re növekedett. Koszovóban az elmúlt napon sem volt halálos áldozata a kórnak, a halottak száma így 2985 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak