Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2017. Május 12. 07:31, péntek | Belföld
Forrás: mti

Hihetetlenül elképesztő bevételt várnak a Szigettől

Hihetetlenül elképesztő bevételt várnak a Szigettől

Az idén is nyereséggel számolnak a Sziget szervezői. A fesztivál bevétele hétmilliárd forint körül alakulhat, és 10 százalékos nyereséget várnak - mondta a Világgazdaságnak Kádár Tamás, a Sziget operatív vezetője.

Mint a lap pénteki számában megjelent cikkben írják, a bevétel legnagyobb része, mintegy 85 százaléka a jegyek értékesítéséből folyhat be, 10 százalékát teszik ki a szponzori bevételek, amihez jönnek még az egyéb források, az állami támogatás mértéke pedig nem éri el az 1 százalékot.

2017-ben már a 25. Szigetet rendezik meg, a jubileumi fesztivál költségvetése 6,3 milliárd forint. A tavalyi Szigetet mintegy 5,7 milliárd forintból sikerült kihozni, vagyis idén nagyjából 12 százalékkal növekednek a kiadások. A költségek körülbelül felét a programok viszik el, 40 százalékot az üzemeltetési és technikai kiadások, 10 százalékot pedig a különböző szolgáltatások - tette hozzá Kádár Tamás.

Címkék: bevétel, fesztivál, sziget

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.