Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2019. Október 18. 17:03, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztzráció: pixabay

Hitelességi válságot okozna az uniónak a bővítés leállítása

Hitelességi válságot okozna az uniónak a bővítés leállítása

Hitelességi válságba is sodorja magát az Európai Unió, ha nem képes elindítani a csatlakozási tárgyalásokat Albániával és Észak-Macedóniával, hiszen erre ígéretet tettek

- mondta Berzi Gergely külpolitikai szakértő péntek reggel az M1 csatornán. Emlékeztetett, szinte minden uniós tagállam, illetve az Európai Bizottság és az Európai Parlament vezetői is támogatják a csatlakozási tárgyalások elindítását.

Hozzátette, egyedül Franciaország zárkózik el jelenleg ettől, egyebek mellett jogállamisági problémákat emlegetve. Valójában - vélte Berzi Gergely - Franciaország rövid távon azt szeretné elkerülni, hogy még több bevándorló érkezzen Albániából.

"Macron látszólag migrációpárti politikát folytat, de attól nagyon fél, hogy ha nő a bevándorlás mértéke Franciaországban, annak nagyon súlyos politikai következményei lesznek, s ennek nem ő lesz a nyertese" - fogalmazott. A francia elnök hosszabb távon arra törekszik, hogy az Európai Unió integráltabb legyen, és nem arra, hogy bővüljön - fűzte hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.