Hírek
2020. Június 09. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Hosszú fegyházbüntetésre ítélték a huszonéves jászkiséri rablókat
Jogerősen többéves fegyházbüntetésre ítélte a Szolnoki Törvényszék azt a két huszonéves fiatalembert, aki 2018 novemberben kirabolt egy férfit a nyílt utcán Jászkiséren
– tájékoztatta a Szolnoki Törvényszék kedden az MTI-t. A közlemény szerint 2018. november 14-én éjjel a vádlottak előbb pillangókéssel megfenyegették a sértettet, hogy leszúrják, ha nem ad pénzt, majd – miután ez nem hatott – megverték.
A két férfit felfegyverkezve, társtettesként elkövetett rablás miatt ítélték el. A büntetett előéletű elsőrendű vádlott 8 év, büntetlen előéletű társa 5 év fegyházat kapott. A törvényszék ezzel helybenhagyta a Jászberényi Járásbíróság elsőfokú ítéletét - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

