Hírek
2013. November 23. 19:49, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Időjárási helyzet Európában
---------------------------
A kontinens keleti részén, valamint a Brit-szigetek térségében egy-egy anticiklon található. Területükön erősen felhős, párás, néhol ködös, illetve napos területek egyaránt vannak, és legfeljebb szitálás fordul elő. A Földközi-tenger középső medencéjében ugyanakkor ciklon örvénylik, ezért arrafelé, valamint a Balkán-félsziget, az Alpok és a Kárpátok környékén többnyire borult az ég, és többfelé esik az eső. A hőmérséklet csúcsértéke a Skandináv-félsziget nagy részén fagypont alatt alakul, de Nyugat-Európa nagyobb részén is csupán kevéssel 0 fok felett változik. A mediterrán tájakon ugyanakkor a kora délutáni órákra 10, 17 fokig melegszik fel a levegő, sőt Görögország déli részén még 20, 21 fokot is mérnek. A Kárpát-medence időjárását vasárnap estig az Olaszország felett örvénylő ciklon alakítja; áramlási rendszerében többnyire nedves és egyelőre enyhe levegő érkezik fölénk.
Várható időjárás az ország területén vasárnap estig
---------------------------------------------------
Általában erősen felhős vagy borult lesz az ég, kevésbé felhős területek az éjszaka első feléig északkeleten, holnap a déli megyékben lehetnek. Dél felől egyre többfelé várható eső, majd éjszaka a csapadékzóna észak felé helyeződik, és reggelre éri el az északi vidékeket. Vasárnap már inkább csak az ország északi felén számíthatunk ismétlődő esőre. Vasárnap a déli óráktól a Dunántúlon egyre több helyen megerősödik, helyenként viharossá fokozódik az északira forduló szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3, 8 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 6, 12 fok között várható, délkeleten lesz a melegebb.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk

