Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2013. Április 23. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Így tartsa körmét egészségesen!

Így tartsa körmét egészségesen!

A körmök is szeretetet igényelnek, ezért hogyha egészséges és vonzó körmöket szeretne, vigyázzon rájuk! Tudta, hogy a körömágyon található bőrt nem egészséges levágni, vagy hogy a műköröm sokszor inkább árt mint használ? Hogy miért? Kiderül cikkünkből.

'A körmöket hidratálni kell, különösen a körömlakk eltávolítása után, úgyhogy használjon rendszeresen erre alkalmas krémet' - mondja Dr. Phoebe Rich, klinikai bőrgyógyász adjunktus.

Fontos, hogy mindig védje a körömágyat. Soha ne vágja, vagy tolja vissza erőszakkal a körömágyon található bőrt, mert az fertőzéshez vezethet. Hogyha mégis visszanyomja, akkor tegye azt víz segítségével, így puhítja bőrét.

Körömszalon látogatásakor ellenőrizze a tisztaságot. A műkörmös kezet mos két vendég között? Kérdezze meg bátran, hogyan tisztítják a szalonban az eszközöket. Rich arra is felhívja a figyelmet, nincs arra bizonyíték, hogy a zselé erősíti a körmöket. Hozzátette, hogy a fényező szerek, amiket használnak, hogy erősítsék, növelik a köröm merevségét, ezért gyakrabban törnek le.

Azért ne viseljen műkörmöt, hogy a sajátján meglévő problémákat elrejtse, mert annak hosszú távú viselése csak ront a helyzeten. A műköröm egyáltalán nem ajánlott azok számára, akiknek törékeny a körme és hajlamos a gombás fertőzésekre - írja a Health Day.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 25. 16:00, szombat | Életmód

NAV: csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat

2026. Április 25. 14:00, szombat | Életmód

Kihajtási ünnep, kézművesvásár és világörökségi pusztanap a Hortobágyon

A több évtizedes hagyományt követve, Szent György-napjához kötődve ma áthajtják a téli szállásaikat elhagyó állatokat a hortobágyi Kilenclyukú hídon, és elindítják a jószágokat a nyári legelőhelyekre

2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód

MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!

A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).