Hírek
2015. Szeptember 11. 06:59, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - kihirdethetik a válsághelyzetet kedden

Nagy esély van arra, hogy kihirdetik a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet a keddi kormányülés után - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
A kormányszóvivő kifejtette: mivel a törvényi keretek rendelkezésre állnak, és a magyar határokra nehezedő nyomás nem csökken, sőt, nő, "nagy esélye van annak, hogy ez meg fog történni".
Harangozó Tamás MSZP-s képviselő kijelentésére, hogy ha bevetik a hadsereget a déli határon, akkor "vér fog folyni", Kovács Zoltán úgy reagált: a rémisztgetés nem segít a helyzet kezelésében, és a bevetés kifejezés önmagában is félelmetesen hangzik. A hadsereg alkalmazása segítség, amelyet "békeidőben is joggal várunk el egy olyan szélsőséges helyzetben", amelyben az ország van - tette hozzá.
Hozzátette: a hadsereg segíteni fogja a rendőrséget a hatékonyabb határvédelemben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.