Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2019. Április 10. 16:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés

Ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés

Szerdától ismét elérhető az UV-sugárzás-előrejelzés – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

A tavaszi és a nyári hónapokban visszatérő gond az erős napsugárzásból adódó leégés megnövekedett kockázata, az előrejelzés segítségével ugyanakkor előre megtervezhető a szabadidős programokhoz kapcsolódó öltözködés, a védekezés – írta a szolgálat.

Tájékozódni lehet arról is, hány percet lehet eltölteni a tűző napon anélkül, hogy fájdalmas bőrleégéssel, illetve egyéb egészségkárosodással kellene számolni – tették hozzá.

A szolgálat folyamatosan méri az UV-sugárzás erősségét, és ha a sugárzás másnapra várható maximuma eléri a 7.5-ös értéket legalább az ország területének 50 százalékán, figyelmeztetést ad ki.

Az UV-sugárzás mért, előrejelzett adatai, és az UV-figyelmeztetés elérhető az OMSZ (met.hu) honlapján, illetve annak mobil eszközökre optimalizált változatán (mobil.met.hu), valamint a Szolgálat Meteora alkalmazása segítségével.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.