Hírek
2018. Március 06. 16:59, kedd |
				Külföld				
Forrás: mti
				
				Ismét hálózatra kapcsolják a világ egyik legidősebb atomerőművét Svájcban
				Három évvel a mintegy ezer potenciális meghibásodási forrás felfedezése után ismét hálózatra kapcsolják a svájci Beznau atomerőmű 1-es blokkját.
	A svájci atomenergia felügyelet, az ENSI keddi jelentése szerint az atomerőmű üzemeltetője, az Axpo hitelt érdemlően bebizonyította, hogy a reaktorblokk nyomásálló acélburkolatában felfedezett anyaghibák nem jelentenek biztonsági kockázatot.
	
	Az üzemeltető, az Axpo március végén tervezi ismét hálózatra kapcsolni a világ egyik legrégebben működő atomreaktorát. A német határ közelében fekvő Beznau 1 reaktort 1969-ben kapcsolták először hálózatra és a tervek szerint 2030-ig fog áramot termelni.
	
	Az első blokknál később elkészült Beznau 2 blokk nyomásvédő burkolatában nem találtak anyaghibákat.
	
	Svájcban öt atomerőmű működik határozatlan idejű üzemeltetési engedéllyel, vagyis addig termelhetnek áramot, ameddig a felügyelet szerint biztonságosnak minősülnek. Az Axpo tájékoztatása szerint telente az atomerőművek fedezik az ország áramfelhasználásának a felét. A Beznau 1 atomreaktor blokk leállítása a termelési kapacitás pótlását szolgáló áramvásárlásokkal együtt 350 millió svájci frank többletköltséget okozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében

