Hírek
2022. Július 18. 17:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Ismét megdőlt Zabarban a hidegrekord
Ismét megdőlt Zabarban a hidegrekord - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán.
Azt írták: nagy a napi hőingás mostanában, az egyre melegebb délutánokat hűvös éjszakák és néhol hideg hajnalok követték az elmúlt napokban.
Zabarban hétfő hajnalban egészen 3,8 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet, így ismét megdőlt a napi hidegrekord, amely mostanáig a Szokolyán 1989-ben mért 3,9 fok volt.
Vasárnap szintén a Nógrád megyei Zabarban dőlt meg a hidegrekord. Akkor 5,4 fokig hűlt a levegő.
Az előrejelzés szerint a következő napokban melegszik az idő. Hajnalban egyre inkább 10-20 fok körüli minimumok várhatók, míg a maximumok többfelé 35 fok felett alakulnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

