Hírek
2011. Július 16. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Isten óvd a svájci frank hiteleseket! - 236 Ft
Egy pillanatig a 236 forintot is érintette péntek délután a svájci frankkal szembeni árfolyam.
Amíg az európai adósságválságra és az amerikai adósságplafon emelésére nincs megoldás, addig a frank tovább erősödhet. Elemzők szerint ebben az esetben is egyértelmű 'lufiról' van szó.
A svájci frank önmagában nem egy 'értelmes' befektetési forma. A menedékdevizának tekintet eszköz ugyanis 0,25 és 0,5 százalék közötti hozamot ígér, de ezenkívül semmi mást, ha pedig a piaci trend megváltozik, akkor az eddigi frankvásárlók nagyot veszíthetnek.
Svájci frankért a nemzetközi piacon nem lehet például aranyat, vagy éppen olajat, esetleg gázt vásárolni. Kizárólag az árfolyam emelkedéséből lehet profitálni, azt pedig a korábban Magyarországon, Lengyelországban, Ausztriában vagy éppen Csehországban elterjedt svájci frank alapú hitelek hajtják felfelé. Új kölcsön folyósítások gyakorlatilag nincsenek, a meglévőket viszont jelentős részében törlesztik, ez pedig automatikusan frankvásárlásokat generál.
Rossz hír a devizahiteleseknek, hogy vélhetően jó pár hónapig ezen a szinten leget a svájci frank forinttal szembeni árfolyama, és a jelenlegi adósságválságban 1-2 éven belül van arra reális esély, hogy újra 200 Ft alá menjen az árfolyam. A korábbi 140-150 Forintos árfolyam elérésére azonban jelenleg illúziónak tűnik. Vélhetően a mostani árfolyamszintek mellett annak ellenére sokan választják majd a kormány által kezdeményezett árfolyamrögzítést, hogy csak pár évre eltolják a fizetési problémát, amely 3 év múlva kamatostul jöhet ismét vissza.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

