Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2014. Szeptember 17. 11:25, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Iszapömlés - Jobbik: nem maradhat el a felelősségre vonás!

Iszapömlés - Jobbik: nem maradhat el a felelősségre vonás!

A Jobbik felelősségre vonást sürget a négy évvel ezelőtti vörösiszap-katasztrófa ügyében.

Kepli Lajos, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője szerdai sajtótájékoztatóján bírálta, hogy miközben a kormány az ipari baleset idején fogadkozott, hogy a bűn nem marad büntetlen, az ügyben még elsőfokú ítélet sem született. Megjegyezte: az általa vezetett parlamenti vizsgálóbizottság konkrét okokat és felelősséget nevezett meg, a jelentést az ügyészség is felhasználta, a bíróság előtt azonban elakadt az ügy.
A jobbikos politikus az igazságügyi miniszter közbenjárását szorgalmazta annak érdekében, hogy ne húzódjon tovább a 10 ember halálával, több mint 200 sérülttel és jelentős anyagi kárral végződött tragédia ügye. Úgy vélte: olyan, a későbbiekre nézve elrettentő ítéletnek kell születnie, amely megmutatja, hogy Magyarországon nem lehet felelőtlennek lenni veszélyes üzemekben. "A közhangulat a mai napig az, hogy a műanyag lakat is megrohadjon azon, akinek a lelkén egy ilyen bűncselekmény szárad" - fogalmazott Kepli Lajos.
Utalt arra, hogy aki hozzátartozóját vagy egész életének munkáját veszítette el az ipari katasztrófában, annak kevés jóvátétel az új ház. Miközben a Mal Zrt.-vel szemben jogerősen megnyert perek vannak, a megítélt kártérítéseket nem lehet behajtani a felszámolás alatt álló cégtől, a károsultak a "sor végén kullognak" - fejtette ki, hozzátéve: a kártérítések fedezetét elvonták, nincs vagyonelem a cégben.
Kitért arra is, hogy a Mal Zrt. egyik privatizált üdülője környékén gyakran találkozik Bakonyi Zoltán elsőrendű vádlottal, aki "jól megérdemelt börtönbüntetés helyett (…) éli világát".
A Jobbik a vörösiszap-katasztrófa évfordulóján figyelemfelkeltő tüntetéseket tart a Veszprém Megyei Törvényszék és az akkori tulajdonosok ingatlanjai előtt.

Címkék: vörösiszap-per

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.