Hírek
2012. Augusztus 09. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kaszálnak a pénzváltók - viszik az eurót, mint a cukrot

Napok óta óriási forgalmat bonyolítanak le a pénzváltók, a lakossági ügyfelek leginkább az eurót veszik, ám nem feltétlenül csak nyaraláshoz, hanem spekulatív célzattal is - írja a Világgazdaság. A pénzváltó irodák nagy rohamok idején népszerűbbek a bankfiókoknál, mert a hitelintézeteknél néhány egységnyivel kedvezőbb árfolyamot tudnak kínálni. Ezzel együtt a bankfiókok pénzváltási forgalma is növekvő tendenciát mutat.
Az érdeklődését az elmúlt napok devizapiaci fejleményei keltették fel, hétfőn ugyanis több hónapos csúcsokat állított fel a forint az euróval szembeni jegyzés 275-ig ment le, ami 11 hónapos csúcs volt.
Az euró/forint árfolyamot az EU/IMF-tárgyalások és az eurózóna adósságválsága határozhatja meg. Előbbivel kapcsolatban az elemzők szerint komoly nézetkülönbségek vannak a kormány és a nemzetközi szerveztek között, ugyanakkor előremutató, hogy értesülések szerint a kormány módosíthatja a pénzügyi tranzakciós adót: ha ez utóbbi igaz, tovább javíthat pozícióin a hazai deviza.
Mérséklődhet a frankhitelesek törlesztőrészlete, hiszen a svájci frankot 230 forint alatt jegyezték, amire közel egy éve nem volt példa. Tavaly szeptember óta csak az euró/forint árfolyam változása az irányadó, hiszen a Svájci Nemzeti Bank 1,20-as minimális euró/frank árfolyamküszöböt vezetett be. Az SNB azóta sikeresen védte meg az árfolyamszintet még a legpesszimistább piaci hangulatban is.Vagyis a 230 forint alatti frankárfolyam a hazai deviza felértékelődésének köszönhető: a forint az elmúlt hetekben sokat erősödött az euró ellenében, ami megjelent a frank/forint keresztben is. Ha azt feltételezzük, hogy az SNB továbbra is sikeresen védi meg az 1,20-as küszöbértéket, akkor továbbra is csak a forint ingadozására kell figyelni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.