Városlista
2025. június 20, péntek - Rafael

Hírek

2011. Szeptember 09. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Kevés az űrhajós a NASA-nál

Kevés az űrhajós a NASA-nál

Egy friss jelentés szerint a NASA-nál annak ellenére is túl kevés az űrhajós, hogy az űrsikló program immár befejeződött.

Ezt hűen tükrözik a számadatok is: míg egy évtizeddel ezelőtt még 149-en szolgáltak az űrkutatási hivatalnál, addig mára csupán 60-an maradtak.

A Nemzeti Kutatási Tanács, egy amerikai non-profit tudománypolitikai tanácsadó csoport szerint a NASA-nak mindenképpen növelnie kellene űrhajósainak számát, hiszen annak ellenére, hogy az űrsikló programnak vége, nagy szükség lehet rájuk a Nemzetközi Űrállomáson a tudományos kísérletek folytatásához - írja a BBC Science and Environment News.

A szakértők szerint ebben az évben kiemelkedően sok űrhajós ment nyugdíjba vagy lépett ki, emiatt maradtak a NASA-nál csupán 60-an. Ez a személyzet azonban nem elegendő a hivatal és a programok folyamatos működtetéséhez, hiszen egy esetleges betegség vagy sérülés esetén gond lehet a helyettesítéssel.

Emellett a Nemzetközi Űrállomás jövője is közvetlen veszélybe kerülhet, hiszen a jelenlegi személyzet legkésőbb novemberben hagyja el az ISS-t, és amennyiben a NASA akkor nem tud helyettük új személyzetet felküldeni, az űrállomás egy időre elnéptelenedhet.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: nasa

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 20. 07:35, péntek | Belföld

Agrometeorológia: egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály

Egyre súlyosabb a mezőgazdasági aszály az országban és a következő 8-10 napban sem várható számottevő csapadék; egyre inkább felsejlik a 2022-es történelmi aszály rémképe

2025. Június 20. 07:33, péntek | Belföld

Nyár közepéig 131 új Credobus érkezik a MÁV Személyszállítási Zrt.-hez

Nyár közepéig 131 darab új Credobus-t ad át a MÁV Személyszállítási Zrt.-nek a Kravtex-Kühne csoport. Az első járművek már forgalomba álltak a Balaton térségében

2025. Június 20. 07:32, péntek | Belföld

NGM: hat helyet javított Magyarország az IMD nemzetközi versenyképességi ranglistáján

Magyarország hat helyet előrelépve a 48. lett a svájci IMD intézet legfrissebb nemzetközi versenyképességi ranglistáján.