Hírek
2018. Május 09. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Kihallgattak egy magyart az európai gyermekpornó-hálózat ügyében
A magyar rendőrség 2017-ben egy magyar állampolgárnál tartott házkutatást, majd hallgatott ki abban az ügyben, amelyben az Europol gyermekpornó terjesztése miatt több országban összesen nyolc embert állított elő.
Az MTI megkeresésére a Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata azt közölte, hogy a spanyol kiberbűnözéssel foglalkozó rendőri szerv 2017-ben küldött jelzést a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodának (NNI). Az Operation SKY néven folytatott nyomozásban olyan csoport tagjai ellen gyűjtöttek információkat, amelynek tagjai gyermekek szexuális kizsákmányolását ábrázoló felvételeket osztanak meg egymással egy zárt Skype-csoportban.
A csoportnak egy magyarországi érintettje volt, akit az NNI nyomozói beazonosítottak, majd házkutatást tartottak nála és gyanúsítottként hallgatták ki gyermekpornográfia megalapozott gyanúja miatt. A nyomozás folyamatban van, a gyanúsított szabadlábon védekezik.
A nyomozás érdekeire tekintettel a rendőrség az eljárásról bővebb tájékoztatást nem ad.
A hágai központú Europol keddi közleménye szerint Franciaországban, Magyarországon, Olaszországban, Spanyolországban és Kanadában vettek őrizetbe embereket.
A spanyol rendőrség vezetésével folytatott online nyomozás szerint 14 ország állampolgáraiból álló csoport tagjai osztották meg és terjesztették a gyerekeket ábrázoló pornográf képeket. A nyolc érintett a Skype-on hozott létre meghívásos alapon működő, zárt csoportokat, és a keresőszoftverek számára láthatatlan, névtelenséget biztosító úgynevezett darkneten terjesztették a szóban forgó tartalmakat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
2026. Június 18. 07:26, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

