Hírek
2013. Április 10. 11:40, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Koreai-félsziget - Észak-Korea Japán és amerikai bázisok elpusztításával fenyegetett
Észak-Korea szerdán azzal fenyegette meg Japánt, hogy csatatérré változtatja az országot, és elpusztítja az ott található amerikai katonai bázisokat, miközben Tokió teljes készültségben várja a phenjani rezsim esetleges újabb rakétakilövését.
A Koreai Munkáspárt hivatalos lapja, a Rodong Szinmun ezen a napon azt írta: Japán Phenjannal szembeni ellenséges politikája pusztulást hoz a szigetországra. A lap szerint Észak-Korea öt japán nagyvárosra - Tokióra, Oszakára, Jokohamára, Nagojára és Kiotóra -, valamint a szigetországi amerikai katonai bázisokra fog megtorló csapást mérni, amennyiben Tokió és Washington nem hagy fel az ellenséges lépésekkel, és "háborút szít".
Japán elemzők értékelései szerint a fenyegetés Phenjan frusztrációját jelzi azzal kapcsolatban, hogy Japán az Egyesült Államokkal szorosan együttműködve szigorú szankciókat hozott a közelmúltban a kommunista rezsimmel szemben.
Ezzel párhuzamosan Onodera Icunori védelmi miniszter szerdán közölte, hogy Japán "teljes készültségben" várja Észak-Korea esetleges újabb rakétakilövését, amelyre amerikai és dél-koreai értesülések szerint bármelyik pillanatban sor kerülhet. Abe Sindzó miniszterelnök pedig ismét leszögezte, hogy a kormány mindent megtesz a japánok védelme érdekében.
Japán korábban Aegis rakétaelhárító-rendszerrel felszerelt rombolókat vezényelt a Japánt-tengerre, és Patriot légvédelmi rakétákat telepített Tokió belvárosába egy esetleges támadás elleni védekezés jegyében. Szakértők szerint elhanyagolható annak a valószínűsége, hogy Phenjan célba veszi a szigetországot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.
2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld
Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára
Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.
2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld
Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.

