Hírek
2012. Június 05. 05:42, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Közterületen mutatják be a Toscát Miskolcon
Bartók művei mellett újfent Puccini-darabokat vonultat föl a június 8-án kezdődő és 17-ig tartó miskolci nemzetközi operafesztivál, amely rendhagyó módon, rendhagyó díszletekkel állítja színre a Toscát, Puccini egyik legismertebb operáját.
A Miskolc jelképének számító avasi kilátónál a Tosca hétfői próbájának szünetében tartott sajtótájékoztatót Kesselyák Gergely fesztiváligazgató.
A helyszín is különleges, hiszen Miskolc "tetején" még nem rendeztek operát, miként a díszletnek odahordott építési törmelék, autóroncsok, tejeskannák, rozsdás hordók, kiszolgált villanyoszlopok, autógumik is mutatták, itt nem egy szokványos előadást láthat majd a közönség Vidnyánszky Attila rendezésében.
A rendező elképzelése szerint ez a helyszín egy hosszú háború utáni állapotnak megfelelő szétzilált környezet, Cavaradossi vára pedig maga a tévétorony, a kilátó.
A fesztivál igazgatója azt mondta: több lesz az ingyenes program és egyes előadásokat, jelesül Puccini Toscáját kiviszik az utcára, az opera három felvonását külön-külön is eljátszák, az első két részt június 11-én és 13-án a Szent István téren mutatják be, a teljes, három felvonásos előadást pedig a kilátónál láthatják június 15-én.
A további programokról szólva elhangzott: két alkalommal lesz látható és hallható Bartók három remeke, A kékszakállú herceg vára, A fából faragott királyfi és A csodálatos mandarin.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.

