Hírek
2025. Október 08. 07:37, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta
Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.
Jelezték: a kérdőívet október folyamán mindenki megkapja, és november 30-ig lehet visszaküldeni azt. Mindenkit arra biztattak: vegyen részt a nemzeti konzultációban, ezzel is kifejezve tiltakozását az adóemelés ellen.
Kifejtették: a kérdőív kitöltői öt fontos, mindenki megélhetését érintő témában mondhatják el véleményüket. Így állást foglalhatnak abban, hogy a munkát alacsony vagy magasabb adó terhelje, a gyermekes családok adókedvezményeit szűkíteni kell-e vagy inkább bővíteni, továbbá hogy megmaradjon-e az édesanyák és a 25 év alatti fiatalok adómentessége vagy sem.
Ezen kívül a konzultáció kérdései közé tartozik még, hogy az olcsó orosz energia helyett drágábban és máshonnan vásároljon-e Magyarország, ami értelemszerűen rezsiemeléssel járna, vagy tartsunk ki az olcsóbb energiabeszerzés és a rezsicsökkentés mellett. Szintén a kérdéssor eleme, hogy a vállalkozások fizessenek-e továbbra is alacsony társasági adót, vagy a Brüsszel által elvárt magas adót fizessék.
Úgy fogalmaztak: "Brüsszel háborús döntéseket hoz, a háború és Ukrajna finanszírozásához pedig adóemeléseket akar rákényszeríteni a tagállamokra, Brüsszel bábjai ennek megfelelően készülnek is az adóemelésekre".
A nemzeti kormány ezzel szemben következetesen nemet mond Brüsszel megrendeléseire, és az adó-, valamint rezsicsökkentés politikáját folytatva meg akarja tartani Európa legalacsonyabb adókulcsait - hangsúlyozta közleményében a tájékoztatási központ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség

