Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2017. Október 02. 17:24, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Las Vegas-i lövöldözés - a rendőrség kiérkezése előtt végzett magával a támadó

Las Vegas-i lövöldözés - a rendőrség kiérkezése előtt végzett magával a támadó

Még a rendőrség kiérkezése előtt végzett magával a vasárnap esti Las Vegas-i fegyveres támadás elkövetője, akinek holtteste mellett tíz lőfegyvert is találtak a hatóságok

- közölte hétfőn Nevada amerikai szövetségi állam rendőrfőnöke. A rendőrség később Stephen Paddock helybéli lakosként azonosította a fegyverest, de indokaira mindeddig nem derült fény. A 64 éves férfi egyedül követte el tettét, vélhetően nem állt kapcsolatban semmilyen fegyveres csoporttal, felekezete egyelőre nem ismert.

A Las Vegas-i rendőrség adatai szerint a koncert után 406 embert - köztük legalább 50 halottat - szállítottak a helyi kórházakba.

Az amerikai belbiztonsági minisztérium közleményt adott ki, amelyben azt írja, hogy nincsen arra utaló jel, hogy az Egyesült Államokban megtartandó további köztéri események veszélyben lennének.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál

Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.