Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2016. Szeptember 27. 07:46, kedd | Belföld
Forrás: mti

Letöltendő börtönt kapott egy tanítványát molesztáló tornatanár

Letöltendő börtönt kapott egy tanítványát molesztáló tornatanár

Három év két hónap börtönre súlyosította a Debreceni Törvényszék hétfőn annak a tornatanárnak a büntetését, aki tavaly intim kapcsolatot kezdeményezett egy tanítványával egy balmazújvárosi iskolában, az ítélet jogerős

- közölte a Debreceni Törvényszék szóvivője az MTI-vel. Tatár Tímea tájékoztatása szerint a bíróság emellett K. Attilát felügyelete alatt álló személy sérelmére, folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés bűntette miatt három évre eltiltotta a tanári és az edzői foglalkozás gyakorlásától.

A Debreceni Járásbíróság első fokon, ez év június 21-én a tanárt 2 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte. Az ügyész súlyosításért fellebbezett, így került az ügy a Debreceni Törvényszékre, amely most 3 év 2 hónap börtönt szabott ki a vádlottra.

A tényállás szerint a férfi 2014 szeptemberétől dolgozott a balmazújvárosi intézményben testnevelő tanárként, emellett edzői feladatokat is ellátott az iskola kézilabdacsapatában. A kiskorú sértettel edzői minőségében került kapcsolatba.

A vádlott 2015 májusa és júliusa között "az edző-tanítvány kapcsolatra alapozva érzelmi viszonyt szorgalmazott a sértettel", és egy közösségi oldal levelezőrendszerén keresztül rendszeresen kedveskedő, udvarló üzeneteket küldött tanítványának. A kiskorúval személyesen is tartotta a kapcsolatot, ennek eredményeként a kislányban is érzelmi jellegű kötődés alakult ki.

A tanár a helyzettel és nevelői lehetőségeivel visszaélve az érzelmi viszonyt fokozatosan a szexuális kapcsolat irányába mozdította el. Pár hét elteltével többször is szájon csókolta tanítványát az iskolai szertárban, intim helyeken simogatta, ruhátlan fotókat küldözgetett neki, és egy alkalommal - a nyári szünet idején - találkozóra is hívta a 12 éves lányt, aki azonban nem ment el.

A vádlott szakmai munkájára egyébként sosem panaszkodtak, az iskola vezetése, a tanítványok és a szülők is inkább túl fegyelmezettnek, katonásnak tartották a férfit.

A tanár a bírósági tárgyaláson bocsánatot kért, ezt a sértett édesanyja elfogadta.

Kemecseiné Hársfalvi Klára tanácselnök az ítélet indoklása során kiemelte: edzőként a vádlott olyan szituációkba kerülhetett, amelyek szorosabb kapcsolatot tettek lehetővé tanár és diák között, és a férfi ezekkel a helyzetekkel vissza is élt. A tanácselnök hozzátette: a szexuális jellegű bűncselekmények esetében visszatartó ereje lehet a hosszabb időtartamú szabadságvesztésnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta