Hírek
2018. Január 17. 14:57, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Lezuhant Törökországban egy katonai oktatógép, halottak

Lezuhant szerdán a délnyugat-törökországi Isparta tartományban egy török katonai oktatógép. A repülőn tartózkodó két pilóta és a technikus meghalt - jelentette az NTV török hírtelevízió.
A hadsereg közleménye szerint a CASA CN-235 típusú szállítógép az eskisehiri légi támaszpontról szállt fel, és 12 óra 50 perckor a Yalvac körzethez tartozó Kirkbas falunál tűnt el a radarképernyőről.
A mentőegységek a közeli Egirdir-tótól északra találták meg a repülő roncsát és a három katona holttestét.
Sehmus Günaydin, Isparta tartomány kormányzója az NTV-nek azt mondta, hogy a baleset pontos oka egyelőre nem ismert, de a térséget sűrű köd borítja.
A Hürriyet tekintélyes napilap által közölt háttérinformációk szerint a 2001-ben három CASA CN-235-ös is lezuhant Törökországban. Azokban a balesetekben együttesen 41 ember vesztette életét.
A spanyol-indonéz gyártású CASA CN-235-ösből a török haderőnek van a legtöbb a világon, összesen 50.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.