Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2012. Március 19. 14:07, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Lövöldözés egy zsidó iskola előtt

Lövöldözés egy zsidó iskola előtt

Lövöldözés volt hétfőn reggel egy zsidó iskola előtt a dél-franciaországi Toulouse-ban, az incidensnek áldozatai vannak – közölte a rendőrség. Szemtanúk szerint hárman meghaltak, köztük két gyerek.

A tettes mopeden menekült el a helyszínről – állították szemtanúk. Ez a körülmény összefüggést sejtet azzal az esettel, amelyben egy motoros múlt csütörtökön agyonlőtt három katonát a Toulouse-tól 50 kilométerre lévő Montaubanban.

Egy szülői munkaközösség képviselője azt mondta az AFP-nek nyilatkozva, hogy a zsidó iskola előtt egy férfi tüzet nyitott iskolabuszra várakozók egy csoportjára.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld

Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást

Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.

2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld

Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé

Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé

2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld

Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi

Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást

2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre

Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára