Hírek
2011. Október 08. 14:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Magyar dandártábornokot küldenek Irakba
Catherine Ashton, az Európai Unió bülügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének javaslatára a Huszár László dandártábornok veszi át az iraki EU válságkezelési misszió (EUJUST LEX Iraq) vezetését.
A magyar misszióvezető hamarosan elfoglalja állomáshelyét Bagdadban.
Mint arról a belügyi és a külügyi tárca közösen tájékoztatott, Huszár személyében az EU első alkalommal jelölt magyar vezetőt a válságkezelési misszió élére. A 45 éves tábornok 1992 óta áll a magyar büntetés-végrehajtási szervezet alkalmazásában, és 2006-ban az EUJUST LEX misszióban is szolgált már. Misszióvezetői kinevezése szakmai és külpolitikai szempontból sikernek, az Unió részéről pedig nagy elismerésnek számít – olvasható a minisztériumi közleményben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.

