Hírek
2019. Május 08. 08:48, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Már hat napja szén nélkül termelnek áramot Nagy-Britanniában
Rekordideje, már több mint hat napja tart a szén nélküli villamosenergia-termelés Nagy-Britanniában.
A Bloomberg jelentése szerint Nagy-Britanniában május elsején, közép-európai idő szerint 14 órakor állt le a szén használata áramtermelésre. Az előző rekord szintén az idén született, akkor 90 órán át nem kellett szenet használni áramkészítésre.
Az elmúlt hat napban az áramot jórészt szélenergiából nyerik, illetve földgázüzemű erőművek és atomerőművek szolgáltatják.
A brit energiahálózatot üzemeltető cég azzal számol, hogy 2025-re teljesen megszűnhet a szén alkalmazása áramtermelésre.
Nagy-Britanniában a szén aránya az áramtermelésben a hat évvel ezelőtti 40 százalékról tavaly 5 százalékra zsugorodott.
Nagy-Britanniának több part menti szélturbinája van, mint bármelyik másik országnak a világon. Szombati állapot szerint - amikor már nem használtak szenet - a szélturbinák állították elő Nagy-Britannia áramszükségletének a 27 százalékát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

