Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2012. December 21. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Maradéktalanul lehívjuk az uniós agrárforrásokat

Maradéktalanul lehívjuk az uniós agrárforrásokat

Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter és Palkovics Péter a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) elnöke közösen tartott sajtótájékoztatón számolt be az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap társfinanszírozásával meghirdetett pályázatok eredményeiről, valamint a 2012. december 17-ig végrehajtott egyéb kifizetésekről. Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból társfinanszírozott állattartó telepek korszerűsítése (ÁTK IV.) jogcímen 792 támogatási kérelmet hagyott jóvá az MVH 80, 9 milliárd forint összegben, melynek több mint negyede a sertés ágazat fejlesztésére irányul.

Mikrovállalkozások létrehozása és fejlesztése jogcímen 625 db támogatási kérelem jóváhagyása történt meg, melyekre vonatkozóan a kötelezettségvállalás összege 7,4 milliárd forint.

Turisztikai tevékenységek ösztönzése jogcímen 289 db támogatási kérelemre a kötelezettségvállalás összege 5,2 milliárd forint.

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal december elején indította el az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) támogatások kifizetését. 9 513 kérelem jóváhagyását követően, eddig összesen több mint 32,5 milliárd forintot fizetett ki a Hivatal. A kifizetéskor elsőbbséget élveznek a korábban beadott, hibátlan kérelmek, melyhez a gazdálkodási naplót is benyújtották a termelők.

Az AKG intézkedések a mezőgazdaság által érintett fizikai és természeti környezet állapotának megőrzésére és javítására szolgálnak, ezzel is elősegítve a minőségi termékek előállítását.

Az AKG mellett elindultak a kifizetések a kedvezőtlen adottságú területek, valamint a Natura 2000 gyepterületek támogatására is. Mindkét jogcím esetében eddig 200-200 millió forintot fizetett ki az MVH, az előbbinél 3 130, utóbbinál 2 877 kérelem jóváhagyását követően.

A kedvezőtlen adottságú területek támogatása a gazdálkodás eredményességének növelésére szolgál. A Natura 2000 területek olyan európai uniós szinten védett helyek, melyekre szigorú gazdálkodási előírások vonatkoznak. A támogatás ezek betartását segíti elő.

A kifizetések január elején is több jogcímben folytatódnak, így további nagy összegű támogatásokra számíthatnak a gazdálkodók.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.