Hírek
2011. Szeptember 30. 14:13, péntek |
Külföld
Forrás: HírTV
Meg akarták korbácsolni, amiért autót vezetett

Mégsem korbácsolják meg azt a szaúdi nőt, aki a szigorú tilalom ellenére autót vezetett. A dzsiddai bíróság ítéletét az arab ország királya helyezte hatályon kívül.
A szaúdi nők még júniusban indítottak kampányt a világon egyedülálló korlátozás feloldására. Az uralkodó egyébként múlt hétvégén szélesebb jogköröket ígért a nőknek, akik így a négy év múlva esedékes önkormányzati választásokon voksolhatnak és jelöltethetik is magukat. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 19. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump végső ultimátumnak nevezte az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról
\"Végső ultimátumnak\" nevezte Donald Trump amerikai elnök szerdán az Iránhoz intézett korábbi felszólítását a feltétel nélküli megadásról.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Külföld
Netanjahu: izraeli támadás végzett az iráni hírszerzés vezetőjével és helyettesével
Izraeli támadás végzett az iráni hírszerzés vezetőjével és helyettesével – jelentette be Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap egy amerikai médiumnak adott interjúban.
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Külföld
Donald Trump: nagyrészt Iránról, kisebb részt Ukrajnáról szólt a szombati telefonbeszélgetés Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint elsősorban az Irán körül kialakult helyzetről, és kisebb részt Ukrajnáról szólt Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton folytatott telefonbeszélgetése - ezt az amerikai elnök közösségi médiaoldalán közölte.