Hírek
2012. Június 09. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megfejtették az emberi magzat teljes genomját

A kutatók azt mondják: megfejtették a magzatok teljes genomját az anyától vett szimpla vérminta és az apa nyálmintájának segítségével.
A tudósok szerint a születést megelőző genom-szekventálás során noninvazív módszert alkalmaznak, amely egy nap használható lesz annak meghatározására, hogy egy magzat rendelkezik-e a több ezer genetikai rendellenességből bármelyikkel.
A terhes nők szervezetében magzati DNS darabok mennek keresztül a plazmában, mely a vér egy alkotóeleme. Nem úgy, mint egy DNS minta, - amit közvetlen a magzati szövetekből vesznek vagy az amnion folyadékból - a plazmában található DNS részletekben található meg - írja a HealthDay.
Ez elég összetetté teszi az elemzést, de egyre inkább elérhető az új generációs gén-szekvenciós technológiáknak köszönhetően - magyarázta a tanulmány szerzője Jay Shendure.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest