Hírek
2020. Szeptember 03. 18:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Mérséklődhet a gazdasági visszaesés
Mérséklődhet a gazdasági visszaesés a harmadik negyedévben - mondta Regős Gábor, a Századvég Gazdaságkutató makrogazdasági üzletágvezetője csütörtökön az M1 csatornán.
Hozzátette: a második negyedévben a pénzügyi és biztosítási ágazat kivételével minden területen visszaesés volt. A gazdasági mutatók szerint a turizmus, az ipar, ezen belül a járműipar, a szállítás, illetve a szórakoztatóipar terén is nagy volt a hanyatlás.
A csökkenés leginkább a koronavírus-járvány miatt hozott, a második negyedévre jellemző szigorú korlátozásokkal magyarázható, amely a harmadik negyedévben már kevésbé volt jelen - fűzte hozzá Regős Gábor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

